Skip to content

325 Lycoming AveWenonah, NJ 08090

Built 1958

Last Sale Price
$153,500
Last Sale Date
Nov 14, 2014

Property Information

Block589
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage816
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
29%
Improvement Value:$95,400
71%
Total Assessment$134,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,815+3.3%
2024$4,660+2.2%
2023$4,561+1.2%
2022$4,508+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$153,500

From:

To:

Sq Ft816DeedBook 5256, Page 284Recorded11/18/2014

Property Sale

Sale
$88,000
DeedBook 2535, Page 166

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 2286, Page 80

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 1554, Page 445

Property Built

Built

Year Built: 1958