Skip to content

606 Vassar RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Date
May 28, 1993

Property Information

Block611
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,418
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,300
28%
Improvement Value:$103,400
72%
Total Assessment$143,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,152+3.3%
2024$4,986+2.2%
2023$4,880+1.2%
2022$4,824+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 2321, Page 96

Property Built

Built

Year Built: 1960