Skip to content

638 Miami RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$161,500
Last Sale Date
Oct 30, 2018

Property Information

Block615
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,397
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
29%
Improvement Value:$108,700
71%
Total Assessment$152,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,474+3.3%
2024$5,299+2.2%
2023$5,186+1.2%
2022$5,126+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$161,500

From:

To:

Sq Ft1,397DeedBook 6004, Page 45Recorded12/20/2018

Property Built

Built

Year Built: 1960