Skip to content

228 Hampshire DrWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 18, 2024

Property Information

Block632
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,493
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
20%
Improvement Value:$181,800
80%
Total Assessment$226,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,134+3.3%
2024$7,873+2.2%
2023$7,706+1.2%
2022$7,617+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977