Skip to content

302 Red Stone RdgWoodbury, NJ 08096

Built 1981

Last Sale Price
$79,200
Last Sale Date
May 29, 1981

Property Information

Block635
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,256
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,400
20%
Improvement Value:$180,700
80%
Total Assessment$227,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,142+3.3%
2024$7,880+2.2%
2023$7,712+1.2%
2022$7,624+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$79,200
DeedBook 1429, Page 474

Property Built

Built

Year Built: 1981