Skip to content

203 Shelly LnWoodbury, NJ 08096

Built 1976

Last Sale Price
$435,000
Last Sale Date
Jun 8, 2022

Property Information

Block637
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,192
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,700
21%
Improvement Value:$190,300
79%
Total Assessment$240,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,604+3.3%
2024$8,328+5.4%
2023$7,900+1.2%
2022$7,807+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$435,000
Sq Ft2,192DeedBook 6702, Page 169Recorded6/23/2022

Property Sale

Sale
$77,000
DeedBook 1533, Page 941

Property Built

Built

Year Built: 1976