Skip to content

110 Weybridge CtWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$154,000
Last Sale Date
Jun 19, 2015

Property Information

Block652
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,208
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
30%
Improvement Value:$93,800
70%
Total Assessment$134,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,804+3.3%
2024$4,650+2.2%
2023$4,551+1.2%
2022$4,498+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$154,000

From:

To:

Sq Ft1,208DeedBook 5335, Page 17Recorded6/25/2015

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4145, Page 322

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 2688, Page 78

Property Sale

Sale
$72,900
DeedBook 1705, Page 32

Property Built

Built

Year Built: 1980