Skip to content

107 Weybridge CtWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2001

Property Information

Block652
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,200
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,700
32%
Improvement Value:$86,500
68%
Total Assessment$127,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,310+3.5%
2024$4,164+2.3%
2023$4,070+1.2%
2022$4,020+2.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 2780, Page 105

Property Sale

Sale
$84,750
DeedBook 2223, Page 56

Property Sale

Sale
$64,900
DeedBook 1628, Page 236

Property Built

Built

Year Built: 1980