Skip to content

105 Weybridge CtWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 7, 2023

Property Information

Block652
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,266
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,700
27%
Improvement Value:$110,000
73%
Total Assessment$150,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,403+3.3%
2024$5,229+2.2%
2023$5,118+1.2%
2022$5,059+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 4508, Page 311

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 4355, Page 188

Property Sale

Sale
$64,000
DeedBook 1540, Page 1110

Property Built

Built

Year Built: 1980