Skip to content

107 Woodvale LnWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 1993

Property Information

Block654
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,266
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
27%
Improvement Value:$109,900
73%
Total Assessment$150,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,381+3.3%
2024$5,208+2.2%
2023$5,097+1.2%
2022$5,039+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$61,500
DeedBook 1564, Page 220

Property Built

Built

Year Built: 1980