Skip to content

308 Wayne CtWenonah, NJ 08090

Built 1983

Last Sale Price
$126,000
Last Sale Date
Apr 15, 1995

Property Information

Block656
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,632
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,600
32%
Improvement Value:$135,600
68%
Total Assessment$198,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,105+3.3%
2024$6,878+2.2%
2023$6,731+1.2%
2022$6,654+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 2545, Page 171

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 2014, Page 81

Property Sale

Sale
$69,165
DeedBook 1486, Page 531

Property Built

Built

Year Built: 1983