Skip to content

52 Peach StWestville, NJ 08093

Built 1960

Last Sale Date
Sep 1, 2020

Property Information

Block73
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage960
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,000
29%
Improvement Value:$74,300
71%
Total Assessment$105,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,775+3.3%
2024$3,654+2.2%
2023$3,576+1.2%
2022$3,535+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960