Skip to content

252 Marshall AveGibbstown, NJ 08027

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 11, 1999

Property Information

Block173
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,192
Acreage0.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,200
26%
Improvement Value:$157,000
74%
Total Assessment$212,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,306+5.5%
2024$6,922+1.0%
2023$6,854-1.4%
2022$6,950-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962