Skip to content

200 Marshall AveGibbstown, NJ 08027

Built 1960

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Feb 15, 2012

Property Information

Block173
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,500
30%
Improvement Value:$115,800
70%
Total Assessment$165,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,691+5.5%
2024$5,392+1.0%
2023$5,339-1.4%
2022$5,414-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 4940, Page 177

Property Built

Built

Year Built: 1960