Skip to content

406 Maria AveGibbstown, NJ 08027

Built 1963

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block180
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,729
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,300
24%
Improvement Value:$127,700
76%
Total Assessment$167,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,750+5.6%
2024$5,448+1.0%
2023$5,394-1.4%
2022$5,469-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963