Skip to content

352 Croce AveGibbstown, NJ 08027

Built 1961

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block180
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,991
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,800
25%
Improvement Value:$126,700
75%
Total Assessment$168,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,801+5.5%
2024$5,496+1.0%
2023$5,443-1.4%
2022$5,518-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961