Skip to content

412 Maria AveGibbstown, NJ 08027

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 24, 2024

Property Information

Block180
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,991
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,900
26%
Improvement Value:$133,600
74%
Total Assessment$180,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,965+5.8%
2024$5,638+1.0%
2023$5,580-1.4%
2022$5,661-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963