Skip to content

468 Windsor DrGibbstown, NJ 08027

Built 1966

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block187
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM46

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,729
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,600
33%
Improvement Value:$116,700
67%
Total Assessment$175,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,036+5.6%
2024$5,718+1.0%
2023$5,662-1.4%
2022$5,741-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966