Skip to content

456 Windsor DrGibbstown, NJ 08027

Built 1966

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 19, 2025

Property Information

Block187
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM46

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,009
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,100
23%
Improvement Value:$163,700
77%
Total Assessment$211,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,292+5.5%
2024$6,909+1.0%
2023$6,841-1.4%
2022$6,936-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966