Skip to content

530 Sheridan DrGibbstown, NJ 08027

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2066

Property Information

Block187
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM46

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,009
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,200
25%
Improvement Value:$136,500
75%
Total Assessment$181,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,006+5.8%
2024$5,677+1.0%
2023$5,619-1.4%
2022$5,701-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1121, Page 1064

Property Built

Built

Year Built: 1966