Skip to content

183 Harmony RdGibbstown, NJ 08027

Built 1958

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Apr 1, 1998

Property Information

Block238
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,666
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,200
17%
Improvement Value:$138,600
83%
Total Assessment$167,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,527+5.8%
2024$5,224-3.6%
2023$5,420-1.4%
2022$5,495-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 2861, Page 272

Property Built

Built

Year Built: 1958