Skip to content

108 Giammarino AveGibbstown, NJ 08027

Built 1953

Last Sale Price
$222,500
Last Sale Date
Jan 29, 2021

Property Information

Block82
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,480
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,100
20%
Improvement Value:$147,800
80%
Total Assessment$184,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,366+5.5%
2024$6,031+1.0%
2023$5,972+10.3%
2022$5,417-0.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$222,500
Sq Ft1,480DeedBook 6439, Page 201Recorded3/16/2021

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 4454, Page 305

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 2926, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1953