Skip to content

134 Giammarino AveGibbstown, NJ 08027

Built 1957

Last Sale Date
Aug 28, 1970

Property Information

Block82
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,100
24%
Improvement Value:$116,000
76%
Total Assessment$153,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,021+5.8%
2024$4,744+1.0%
2023$4,695-1.4%
2022$4,764-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1188, Page 529

Property Built

Built

Year Built: 1957