Skip to content

81 Rambo AveGibbstown, NJ 08027

Built 1961

Last Sale Price
$148,900
Last Sale Date
Oct 31, 1996

Property Information

Block87
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,444
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,500
22%
Improvement Value:$171,400
78%
Total Assessment$219,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,571+5.5%
2024$7,173+1.0%
2023$7,103-1.4%
2022$7,202-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$148,900
DeedBook 2706, Page 195

Property Built

Built

Year Built: 1961