Skip to content

32 N Market StGibbstown, NJ 08027

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 13, 2013

Property Information

Block96
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,011
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
26%
Improvement Value:$82,600
74%
Total Assessment$112,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,863+5.5%
2024$3,660+1.0%
2023$3,624-1.4%
2022$3,675-0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$81,000
DeedBook 3040, Page 111

Property Built

Built

Year Built: 1920