Skip to content

208 Vanneman BlvdPaulsboro, NJ 08066

Built 1943

Last Sale Date
Jan 25, 2019

Property Information

Block107
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,104
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,900
26%
Improvement Value:$62,300
74%
Total Assessment$84,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,705+0.1%
2024$3,701+3.9%
2023$3,563+0.6%
2022$3,541+11.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1943