Skip to content

317 Nassau AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1950

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block28
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage816
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,900
37%
Improvement Value:$49,200
63%
Total Assessment$78,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,436+0.1%
2024$3,433+3.9%
2023$3,305+0.6%
2022$3,285+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950