Skip to content

1012 Devault AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1938

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 12, 2001

Property Information

Block56
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,545
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,100
18%
Improvement Value:$84,200
82%
Total Assessment$103,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,295+0.1%
2024$4,291+4.1%
2023$4,122+0.7%
2022$4,095+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1938