Skip to content

1013 Devault AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1950

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block56
Lot29
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage720
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,800
25%
Improvement Value:$50,300
75%
Total Assessment$67,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,702+0.1%
2024$2,700+4.2%
2023$2,590+0.7%
2022$2,572+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950