Skip to content

357 Beacon AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block5
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SBV
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,122
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,900
23%
Improvement Value:$96,700
77%
Total Assessment$125,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,526+0.1%
2024$5,521+3.9%
2023$5,315+0.6%
2022$5,283+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960