Skip to content

309-313 Nassau AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1950

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block28
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SBV
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,122
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,800
26%
Improvement Value:$95,100
74%
Total Assessment$127,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,628+0.1%
2024$5,622+3.9%
2023$5,413+0.6%
2022$5,379+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950