Skip to content

7 E Jefferson StPaulsboro, NJ 08066

Last Sale Price
$2,500
Last Sale Date
Jul 6, 2006

Property Information

Block67
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,700
59%
Improvement Value:$9,400
41%
Total Assessment$23,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,016+0.1%
2024$1,015+3.9%
2023$978+0.6%
2022$972+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$2,500
DeedBook 4240, Page 25