Skip to content

329 W Buck StPaulsboro, NJ 08066

Built 1930

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Sep 9, 2021

Property Information

Block83
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,281
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,100
19%
Improvement Value:$67,100
81%
Total Assessment$83,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,661+0.1%
2024$3,657+6.8%
2023$3,424+0.6%
2022$3,403+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
Sq Ft1,281DeedBook 6553, Page 193Recorded9/28/2021

Property Built

Built

Year Built: 1930