Skip to content

321 Thomson AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2005

Property Information

Block98
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SS1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,308
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,300
15%
Improvement Value:$101,400
85%
Total Assessment$118,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,223+0.1%
2024$5,218+3.9%
2023$5,023+0.6%
2022$4,993+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940