Skip to content

122 Blackwood BarnsboroSewell, NJ 08080

Vacant Land

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Jun 25, 2024

Property Information

Block15
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningPI
Sq Footage---
Acreage3.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$52,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,942+2.9%
2024$1,887+4.7%
2023$1,802-54.0%
2022$3,919-15.9%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 7038, Page 140Recorded7/22/2024

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 5001, Page 337

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 4393, Page 64

Property Sale

Sale
$109,900
DeedBook 3928, Page 292

Property Sale

Sale
$28,000
DeedBook 1885, Page 295