Skip to content

321 Whitman DrBlackwood, NJ 08012

Built 1959

Last Sale Date
Mar 12, 2066

Property Information

Block232
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2302

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,464
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,900
27%
Improvement Value:$133,600
73%
Total Assessment$183,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,538+3.0%
2024$6,347+4.9%
2023$6,050+1.6%
2022$5,954+18.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959