Skip to content

925 Coach RdBlackwood, NJ 08012

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 27, 2004

Property Information

Block241
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1801

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,625
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,700
26%
Improvement Value:$152,800
74%
Total Assessment$205,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,601+2.9%
2024$7,388+4.7%
2023$7,055+1.5%
2022$6,948+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959