Skip to content

100 E Kings Way A3Sewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 2014

Property Information

Block82.100
Lot2
QualifierCA003
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1210

Assessment

Land Value:$189,000
24%
Improvement Value:$609,000
76%
Total Assessment$798,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,518+2.9%
2024$28,688+4.7%
2023$27,395+1.5%
2022$26,980+43.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$875,000
DeedBook 3953, Page 208