Skip to content

570 Egg Harbor Rd Unit B6Sewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$862,495
Last Sale Date
May 6, 2010

Property Information

Block117
Lot1
QualifierCB006
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2003

Assessment

Land Value:$184,300
24%
Improvement Value:$583,700
76%
Total Assessment$768,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,408+2.9%
2024$27,610+4.7%
2023$26,365+1.5%
2022$25,966-3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$862,495
DeedBook 4779, Page 214