Skip to content

570 Egg Harbor Rd Unit B2Sewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$952,000
Last Sale Date
Jul 8, 2008

Property Information

Block117
Lot1
QualifierCB002
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2003

Assessment

Land Value:$169,200
24%
Improvement Value:$536,000
76%
Total Assessment$705,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,085+2.9%
2024$25,352+4.7%
2023$24,210+1.5%
2022$23,843-3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$952,000
DeedBook 4558, Page 234