Skip to content

103 Summit AveSicklerville, NJ 08081

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2013

Property Information

Block93
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningNC
Sq Footage1,120
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,400
21%
Improvement Value:$112,100
79%
Total Assessment$142,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,271+2.9%
2024$5,123+4.7%
2023$4,892+1.5%
2022$4,818+6.1%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$62,500
DeedBook 2441, Page 228

Property Sale

SaleMulti
$19,000
DeedBook 1203, Page 318

Property Built

Built

Year Built: 1960