Skip to content

60 Nelson AveWoodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$2,000
Last Sale Date
Jun 2, 1987

Property Information

Block100
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM25

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$890+3.7%
2024$858+3.2%
2023$832-39.6%
2022$1,378+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$2,000
DeedBook 1618, Page 100