Skip to content

135 N Drexel StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 1993

Property Information

Block14
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,433
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,100
34%
Improvement Value:$90,000
66%
Total Assessment$136,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,548+3.7%
2024$6,315+3.2%
2023$6,122+10.0%
2022$5,565+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950