Skip to content

108 N Childs StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 1989

Property Information

Block14
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,433
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,500
35%
Improvement Value:$88,400
65%
Total Assessment$135,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,538+3.7%
2024$6,306+3.2%
2023$6,113+9.6%
2022$5,575+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$52,000
DeedBook 1552, Page 607

Property Built

Built

Year Built: 1950