Skip to content

1132 Tatum StWoodbury, NJ 08096

Built 1925

Last Sale Date
Sep 4, 2024

Property Information

Block179
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM56

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,273
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,700
31%
Improvement Value:$96,700
69%
Total Assessment$140,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,755+3.7%
2024$6,515+3.2%
2023$6,315+3.1%
2022$6,128+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925