Skip to content

433 Glover StWoodbury, NJ 08096

Built 1930
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 11, 2020

Property Information

Block57
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM14

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,500
90%
Improvement Value:$5,000
10%
Total Assessment$52,500

Tax History

YearProperty taxesChange
1994$3,048+9.1%
1993$2,795+1.2%
1992$2,761+8.1%
1991$2,555+8.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930