Skip to content

321 Glover StWoodbury, NJ 08096

Built 1885

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Sep 2, 2010

Property Information

Block66
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM15

Building Details

Building Class28
Description3SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,188
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,700
26%
Improvement Value:$97,200
74%
Total Assessment$130,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,298+3.7%
2024$6,074+3.2%
2023$5,888-5.7%
2022$6,247+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 4809, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1885