Skip to content

24 W 41st StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Oct 10, 2024

Property Information

Block101
Lot30
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-HT-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,220
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
47%
Improvement Value:$201,700
53%
Total Assessment$381,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,672+4.2%
2024$10,241+2.7%
2023$9,970+1.8%
2022$9,794-17.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920