Skip to content

26-28 E 38th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
May 10, 2004

Property Information

Block114
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-HG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,598
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,200
56%
Improvement Value:$165,400
44%
Total Assessment$375,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,502+4.2%
2024$10,077+2.7%
2023$9,811+1.8%
2022$9,638-12.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920