Skip to content

99 W 36th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Oct 4, 2021

Property Information

Block119
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,662
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
46%
Improvement Value:$208,600
54%
Total Assessment$388,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,615+4.3%
2024$10,176+2.8%
2023$9,900+2.2%
2022$9,688+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920